Найважливіше місце у суспільному розвитку займають проблеми всебічного формування підростаючого покоління, підготовка дитини до повноцінного самостійного життя, формування його творчої особистості. А розвиток й формування творчої особистості повинен бути, безперечно, вільним, тому що особистість і свобода - це два боки однієї медалі. Позакласний захід - це перш за все атмосфера творчості, яка сприяє розвитку особистості, а сучасний урок – це перш за все урок, на якому створено реальні умови для інтелектуального, соціального морального становлення особистості учня, що дозволяє досягти високих результатів за визначеними метою та завданнями. Мистецтво і будь-яка творча діяльність - важлива частина нашого життя, життя цілком та життя кожної окремої людини, кожної особистості, особливо кожного школяра.Творчість - це зверхзавдання сучасної школи. Від уроку до уроку, від заходу до заходу зростає творчий рівень особистості школяра, який повністю залежить від майстерності самого вчителя чи керівника цього процесу. Тільки творчий учитель виховує творчих учнів, бо вони беруть приклад з нього. Творчим лідером повинен стати вчитель, який прагне до творчого пошуку, до руху вперед і якщо він випробує захоплення перед світом, буде безперервно працювати над собою, творити, це і буде справжній рух, за яким стоїть розвиток творчої особистості школяра. Мета патріотичного, екологічного, духовного, естетичного, трудового виховання може бути в повній мірі реалізована тільки в процесі виховання під час позаурочного часу.