• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Рік дитячої творчості
/Files/images/remont_leto_2013/IMGP8876.JPG
/Files/images/remont_leto_2013/IMGP8914.JPG

Звіт

про стан виховної роботи

за ІІ півріччя 2013 року

по Харківській загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів №153

Харківської міської ради Харківської області


Упродовж І семестру 2013/2014 навчального року виховна робота Харківської загальноосвітньої школи І - Ш ступенів №153 була спрямована на виконання теми виховної роботи школи «Формування всебічно розвинутої особистості учнів з точки зору креативного розвитку», виконання Концепції громадянської та правової освіти в Україні «Про загальну середню» освіту, Обласної програми «Діти України», Державної молодіжної політики, Концепції екологічної освіти та виховання населення України, Програми профілактики ВІЛ-інфекції, СНІДу, Комплексної цільової програми профілактики та розповсюдження алкоголізму, наркоманії, токсикоманії серед населення України, Обласної програми «Українська родина», Комплексної програми «Фізичне виховання - здоров'я нації», формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства.

Головною метою школи є формування і розвиток високоінтелектуальної свідомої особистості з громадянською позицією. Головна увага у виховній роботі приділялася ціннісному ставленню до суспільства та держави, ціннісному ставленню до родини та людей, ціннісному ставленню до мистецтва, ціннісному ставленню до природи, ціннісному ставленню до себе, громадянському, національному, патріотичному та правовому вихованню, формуванню власної гідності, патріотизму, основ духовних засад, формуванню здорового способу життя, антинаркотичній та антиалкогольній політиці.

Форми та методи виховної роботи найрізноманітніші: конкурси, години спілкування, диспути, круглі столи, позакласні заходи, спрямовані на популяризацію українських національних традицій, підтримування кращих духовних надбань народу. Вирішення завдань виховної роботи здійснювалося за основними напрямками :

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави, що є пріоритетним у роботі школи та формує почуття патріотизму. З цього приводу у вересні 2013року учні школи брали участь у конкурсі фото робіт «Незгасна пам’ять» до 70-річчя визволення міста Харкова від фашистських загарбників. Аліна Піковець, учениця 11-А класу, учасник конкурсу назвала свої роботи «Ми пам’ятаємо» та «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». У жовтні учениці Марія Пилипенко (7-Б клас) та Катерина Захарова (8-В клас) стали учасницями обласного конкурсу для дітей та молоді «Місцеве самоврядування – це ми!» (номінації «Кращий графічний твір»), робота називається «Моя громада». Було сплановано та проведено у листопаді 2013 року заходи до Дня української писемності та мови - конкурс інсценізованих українських віршів, байок, казок у 1х-11х класах. Учні школи постійно залучалися до громадської, соціальної та благодійної роботи. Учні неодноразово брали участь у акціях милосердя: «Доброта сердець», «На крилах щастя» для дітей хворих на сердечно-судинні захворювання і які прибувають у тяжкому фізичному стані (зібрано кошти у розмірі 683 грн. та передано до управління освіти адміністрації Жовтневого району). Учні 4-Б класу (класний керівник Єфімова Н.В.) відвідали Висоту Конєва та музеї миротворчого руху. 14 листопада 2013 року учні школи стали учасниками міського зльоту юних миротворців. Діти молодших та середніх класів школи взяли активну участь у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Безпека та мир в Україні», було намальовано більше 50 малюнків-привітань до Дня Збройних сил України.

У листопаді 2013/2014 навчального року учень 8-Б класу Роман Гладілка відстоював честь школи на міському конкурсі проектів «Харків – 2013: погляд у майбутнє» (презентації проектних ініціатив лідерів учнівського самоврядування), який виступив з проектом моделювання напрямків розвитку комп’ютерних технологій у місті Харкові «Наукова столиця України».

Класними керівниками 1х-11х класів на тижні історії (з 18.11.2013 по 22.11.2013) були проведені години спілкування, присвячені історії українського козацтва: «Ми – маленькі українці», «Україна з часів Запорізької січі», «Історія українського козацтва», «Козацькому роду нема переводу». Історична вікторина проведена серед учнів 1х- 4х класів.

Протягом останнього тижня листопада в школі була організована та проведена акція «Милосердя» шляхом збирання канцелярських товарів та речей особистої гігієни для людей, які опинилися в тяжких життєвих умовах для подальшої передачі у Центр соціальних служб для сімей, дітей та молоді. Брали участь всі класи школи.

З 02 по 06 грудня 2013 року пройшов тиждень виховання майбутнього захисника Вітчизни: «Славні хлопці України». У спортивному залі школи змагалися збірні команди 8х - 9х класів, які демонстрували свої фізичні навички та перемоги у спорті. Години спілкування «Бойові ордени та медалі твоєї родини» були проведені у всіх класах школи.

В грудні 2013 року учні школи були залучені до складу учасників миротворчої акції «Декада добрих справ», звіт про яку було надіслано ведучому науковому співробітнику кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Московського інституту відкритої освіти кандидата історичних наук Гергелю В.В.

На тижні правознавства «На паралельних дорогах прав і обов’язків»

(з 09.12.2013 по 13.12.2013) кожним класним керівником були проведені години спілкування: «Правовий букварик» (1класи), «Мої права та обов’язки» (2 класи), «Я – маленький громадянин» (3 класи), «Школа прав дитини» (4 класи), «Закони життя нашого класу»(5 кл.), «Конвенція ООН та Конституція України про права дітей» (6 класи), «Право, обов’язок і честь» (7 класи), «Право, обов’язок, свобода та відповідальність» (8 класи), «Громадянське суспільство – гарантія дотримання прав людини» (9 класи), «Сучасне рабство. Торгівля людьми» (10-А клас), «Гендерна рівність: правове забезпечення і реальність» (11-А клас), про що звітували класні керівники.

Під час Всеукраїнського тижня права (09.12.13.-13.12.13.) був проведений День правового виховання: Круглий стіл, підготовлений 11 класами для 6-7 класів. Для 2-4 класів 09.12.13. на 4 уроці водночас було проведено правовий урок учнями 10-А класу. Узагальнюючий урок з правознавства в 9х класах з теми: «Ти – людина, значить маєш права». Було організовано тематичні виставки малюнків: «Ми – діти України», «Моя країна – Україна».

Ціннісне ставлення до людей, що впливає на всебічний розвиток дитини, його ставлення до родини, до друзів, близьких, реалізацію творчого потенціалу, формування моральних цінностей з позиції добра, доброзичливих стосунків у сім'ї між членами кожної родини, важливості ролі сім'ї у житті суспільства, створення сприятливої трудової атмосфери в сім'ї, виховання національної свідомості, культури поведінки в сім'ї, залучення до традицій родинно-побутової культури українців важливим напрямком виховної роботи. Формуванню особистості сприяє активна участь у всенародних і сімейних святах. Тому стали традиційними: шоу-конкурс «Українська красуня» та конкурс інсценованих українських віршів, байок та казок до Дня української писемності, в якому беруть участь всі класи школи.

Учні школи стали учасниками міжнародної акції «Доброта сердець».

Ціннісне ставлення до праці, яке передбачає формування любові до праці, роботу з профорієнтації. Протягом навчального року учні школи постійно залучалися до суспільно-корисної праці щодо прибирання прилеглої території, класних кімнат, озеленення пришкільної території. Учні школи та педагогічний колектив взяли участь у екологічній акції «Чиста Україна – чиста Земля». Екологічний суботник з благоустрою шкільного подвір’я проходив у грудні завзято та піднесено.

Ціннісне ставлення до мистецтва, яке передбачає формування основ естетичної культури, сприймання та емоційне ставлення до прекрасного, духовне збагачення учнів, розширення їх світогляду, оволодіння знаннями в галузі світового та народного мистецтва, музики, архітектури, побуту, ремесел. З цією метою учні школи відвідували Харківські театри, районну бібліотеку, музеї, виїзні вистави в приміщенні школи. У Всеукраїнському конкурсі благодійних проектів «Добрик крокує планетою» взяли участь діти 3-Б класу, які разом з класним керівником Закидальською О.Р. проявили творче натхнення, виконав подарунок своїми руками у вигляді великого панно. Цей дарунок був відправлений до міста Київа у Верховну Раду для виставки.

Високий рівень самодіяльної майстерності продемонстрували учні школи на районному конкурсі художньої самодіяльності: танцювальний гурт «Подружки» (1-А клас), тріо 6-А класу «Сопілонька» з інструментальним номером, дует Буравльова Дмитра (учень 5-В класу) та Софії Кочуровської (2-Б клас), які стали лауреатами районного конкурсу – пісня з хореографічним оформленням, дует Софії Кочуровської (2-Б клас) та Анастасії Махаєвої (10-А клас), Анастасія Клімова, учениця 6-А класу – гімнастична постанова. Протягом І семестру в школі було проведено музично-театралізовані заходи: Святковий концерт з нагоди Дня працівників освіти, шоу-конкурс «Українська красуня», конкурс інсценованих українських віршів, байок та казок до Дня української писемності, Новорічна авторська вистава «Пригоди біля новорічної ялинки», новорічне шоу для 5-8 класів «Останній аркуш календаря». Учні відвідали Новорічну виставу у Філармонії, театрі «Мадригал», відвідали театр української драми тощо. Взяли участь у міських та обласних конкурсах на тему: «Зимова казка». Діти своїми руками майстрували новорічні поробки «Зимова казка в лісі» (Ілля Прокопов, 3-А клас), «Зимова казка» (Катерина Борисенко, 4-А клас), малювали дивовижні картини «Новорічна казка» (Данило Лялюк, 3-Б клас), «Чарівницею зимою зачарований ліс стоїть» (Аліса Ясенкова,5-А клас).

У молодіжному конкурсі волонтерських проектів – 2013 взяли участь учні-члени самоврядування школи, в номінації «Мистецтво та культура як інструмент побудови миру» був запропонований проект «Невідомий Квітка».

На Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості в номінації «Література» з творчою роботою був відзначений учень 9-Б класу Олександр Балюк.

У І семестрі 2013/2014 навчального року активно працювало шкільне самоврядування, яке контролювало зовнішній вигляд учнів, організовувало позакласні загальношкільні заходи, координувало участь у конкурсах. Прес-центром шкільної організації «Росток» випущено два номери шкільної газети «Булавка», яка існує в школі протягом 10 років. Перший номер був присвячений Святу працівників освіти. Другий – новорічним та різдвяним святам (у світі та безпосередньо у школі). Газета має традиційну побудову і має різні рубрики: новини, цікавинки, інтерв’ю, статті, замітки, спортивні новини, фотографії з міст подій. Редактори газети: Ворона Тетяна та Вороненко Анастасія, учениці 11-А класу.

Ціннісне ставлення до природи, що передбачає формування розуміння, що природа - це першооснова існування людини , а людина - частина природи. З метою виховання доброго учні школи були учасниками екологічного місячника «Земля – наш спільний дім» у жовтні 2013 року, в межах якого в кожному класі пройшли години спілкування екологічної змістовності: «Тварини – не іграшки» (1класи), «Якби тварини вміли говорити» (2 класи), «Казковий фруктово-овочевий бал» (3 класи), «Себе я бачу в дзеркалі природи» (4 класи), «Свято осінніх квітів»(5кл.), «Ліс – не школа, а всіх учить»(6 класи), «Вітамінні скарбниці» (7 класи), «Вони – з червоної книги» (8 класи), «Рослини лікують» (9 класи), «Екологічна юстиція» (10-А клас), «Заповідні території України» (11 класи), про що звітували класні керівники. З пошаною до книги проходила соціально-екологічна акція «Збережи підручник» у молодших та середніх класах. Учні школи працювали за графіком з благоустрою на пришкільній та прилеглій території, у парку імені Г. Квітки-Основ’яненка. Учні школи брали участь у екологічних акціях у грудні - «Замість ялинки – новорічний букет», «Годівниця для птахів», «Насіння зимуючим птахам», «На захист ялинок».

Школа продовжує співпрацювати з середніми та вищими навчальними закладами щодо профорієнтаційної роботи, з деякими вузами складено угоди.

Ціннісне ставлення до себе, яке спрямовано на формування у зростаючої особистості вміння цінувати себе як носія фізичних, духовно-душевних та соціальних сил. У школі проводились виставки дитячих малюнків «Палінню - ні! Ми - за здоровий спосіб життя!» (6-9 класи), «Наркотикам скажімо – ні!», учні 8х-9х класів писали міні-твір «Що для мене здоровий спосіб життя?», де показали свою реалістичну Я-концепцію щодо безпеки власної життєдіяльності та здорового способу життя. У грудні були проведені бесіди до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Головними напрямками виховної роботи школи є профілактика правопорушень серед неповнолітніх, профілактика дитячого травматизму.

Ведеться контроль за відвідуванням учнями школи занять, проводиться робота по залученню до навчання у разі пропусків уроків; робота по залученню учнів девіантної поведінки до громадської та гурткової роботи, працює Рада профілактики правопорушень.

Вся робота школи спрямована на профілактику дитячого травматизму. У школі працюють загони ДЮП, ЮІДР.

Головні питання виховної роботи розглядалися на МО класних керівників, нарадах при директорові, де педагогічний колектив обмінювався досвідом роботи, працював над вдосконаленням форм і методів виховної роботи.

Згідно річного плану роботи школи на 2013/2014 навчальний рік проводилися такі тижні і місячники: правового, екологічного, естетичного, національного, фізичного виховання, формування здорового способу життя, родинно-сімейного виховання, військово-патріотичного виховання, безпеки дорожнього руху, художньо-естетичного виховання.

З метою залучення учнів до позашкільної і позакласної роботи на базі школи працюють такі гуртки: від ЦДЮТ № 2 - «Вокальний», керівник - Лохматова І.В., «Театральний», керівник - Смолко В.М., шкільні гуртки: «Театр сучасної пісні», керівник - Дмитренко О.Б., «Баскетбол», керівник - Єфстаф’єв М.О. та «Влучний стрілець», керівник - Скачилов О.О.

Приділялася увага дітям пільгового контингенту: організовано безкоштовне харчування, надана матеріальна допомога, діти запрошувалися на безкоштовні свята, забезпечувалися подарунками, безкоштовними квитками. До Дня інваліда всі діти-інваліди школи отримали безкоштовно квитки на міську Новорічну виставу.

Класні керівники постійно працюють над питаннями удосконалення виховної роботи, піклуються про учнів свого класу, вміло працюють з батьківською громадою. Кожен класний керівник 1х-11х класів звітував про свою роботу у І семестрі 2013/2014 навчального року.


2013 рік в Україні оголошено Роком дитячої творчості.
Кабінет Міністрів України розробив та затвердив 4 лютого 2013 року план заходів із підготовки та проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям також потрібно розробити та здійснити заходи з підготовки та проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості.
Державний комітет телебачення і радіомовлення України має забезпечити широке висвітлення заходів із підготовки та проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості.
Указ Президента України "Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості"Закачати...
Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану заходів з підготовки та проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості" редакція від 04.02.2013"Закачати...
Заходи Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації на виконання Указу Президента України від 28.12.2012 № 756 «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості»Закачати...
План заходів управління освіти адміністрації Жовтневого району Харківської міської ради щодо виконання Указу Президента України від 28.12.2012 №756 «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості»Закачати...
План заходів ХЗОШ №153 Харківської міської ради Харківської області щодо виконання Указу Президента України від 28.12.2012 №756 «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості»Закачати...
Кiлькiсть переглядiв: 591