НМТ-2025: затверджено характеристики предметних тестів

/Files/images/harakterystyky-1536x722.png

Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів національного мультипредметного тесту (НМТ) 2025 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

У 2025 році сертифікаційна робота НМТ міститиме чотири тести, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.

Комп’ютерний формат проведення передбачає, що учасник / учасниця всі чотири предметних тести проходитиме в один день у два етапи: перший (120 хвилин) — виконання завдань з української мови та математики, другий (120 хвилин) — виконання завдань з історії України та навчального предмета на вибір.

Тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, із математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) – по 32.

Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів. Зауважуємо, що зміст завдань з історії України охоплюватиме всі теми, що стосуються історії України від найдавніших часів до подій початку ХХІ ст.

Докладніше про зміст та структуру тестів із кожного предмета НМТ й оцінювання читайте у відповідному розділі.


Головне про проведення НМТ - 2025 року!


/Files/images/photo_2025-01-06_08-08-26.jpg

Національний мультипредметний тест (НМТ)— це обов’язковий іспит для вступу до закладів вищої освіти в Україні, який замінив ЗНО у відповідь на нові реалії. Цей формат введений як швидка й ефективна альтернатива для проведення вступних випробувань під час війни, забезпечуючи доступність і прозорість оцінювання.

НМТ дозволяє скласти кілька предметів в один день, що значно зменшує організаційне навантаження та дає змогу абітурієнтам зосередитися на ключових дисциплінах. Формат тесту поєднує онлайн-технології та контроль у спеціально підготовлених пунктах тестування — це компроміс між гнучкістю й безпекою, який адаптовано до умов війни.

Основні зміни НМТ-2025. Що чекати цього року?

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть протягом14 травня – 25 червня; додаткові — 14 –25 липня.

Згідно із зазначеним наказом передбачено, відповідно, два періоди реєстрації для участі в НМТ— основний та додатковий.

Основний етап реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 6 березня до 3 квітня включно.

До 8 квітня зареєстровані матимуть змогу в персональних кабінетах внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому бажають пройти НМТ).

У додатковий період (9 –14 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвалися в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.

З 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу це зробити з 11 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.

Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100 –200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.

/Files/images/photo_2025-01-06_08-08-21.jpg


НМТ-2025: на допомогу учасникам — тренувальні тести

/Files/images/nmt1.jpg

Опанування обсягу потрібних знань із певного предмета НМТ під час підготовки до тестування — лише частина успіху. Добре впоратися і, головне, не розгубитися на іспиті допоможе практика в проходженні тестів минулих років.

Фахівці УЦОЯО підготували поради для майбутніх учасників НМТ.


НМТ-2025: вступна кампанія за особливою процедурою

/Files/images/nmt-2.jpg

За інформацією УЦОЯО у 2025 році вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України, як і минулого року, буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ) на комп’ютерній основі.

У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4 навчальних предметів, 3 з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а 1 — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет на вибір вступник вказуватиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Модель НМТ 2024 року буде збережено і цього року, однак у 2025 році заплановано деякі зміни. Так, у тесті з історії України будуть завдання за увесь курс. Як підготуватися до складання тесту за весь курс історії України радять фахівці УЦОЯО.


ДПА у 2025 році скасовано

/Files/images/_00_________________9.jpg

29 жовтня 2024 року Верховна Рада України підтримала проєкт Закону № 12053 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року». Відповідно до законопроєкту здобувачів освіти, які у 2025 році завершують кожен рівень повної загальної середньої освіти, буде звільнено від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

Кiлькiсть переглядiв: 60