/Files/images/ZNO_2020.jpg

УВАГА!!! Шановні випускники та майбутні абітурієнти!!!

03 лютого 2020 року - починаєток реєстрації на основну сесію ЗНО-2020!!!

Наказ МОН України № 945 від 09.07.2019

Наказ Українського центру оцінювання якості освіти № 139 від 10.10.2019 "Пробне ЗНО 2020"

Наказ МОН України № 1285 від 11.10.2019 " Про затвердження Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році"

Характеристики сертифікаційних робіт ЗНО-2020

Наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 31.10.2019 № 154 затверджено Загальні характеристики сертифікаційних робіт з предметів ЗНО-2020.
На офіційному сайті УЦОЯО у розділі «ЗНО-2020» розміщено актуальні характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та програми зовнішнього незалежного оцінювання.
У характеристиці сертифікаційної роботи з певного навчального предмета зазначено структуру тесту, кількість та типи завдань, наведено схему нарахування тестових балів і кількість балів, які можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту.
Критерії оцінювання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю містять розширену інформацію про нарахування балів за виконання завдань за певним критерієм (наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 30.10.2019 № 153).
Схеми нарахування балів за виконання завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року затверджені наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 16.10.2019 № 143).

Прес-реліз грудень 2019

09.12.2019 ПРЕС-РЕЛІЗ

ПРОБНЕ ЗНО-2020 – НЕОБХІДНО СПРОБУВАТИ

Особливості

Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення ЗНО.

Переваги пробного ЗНО, яке організовує Харківський РЦОЯО:

– процедура пробного ЗНО максимально відповідає процедурі основного ЗНО

– завдання пробного ЗНО відповідають програмам, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт основного ЗНО

– участь у пробному ЗНО надаєможливість попрацювати з зошитом та бланками відповідей, отримати результат

– у пробному тесті з іноземних мов присутня частина тесту – «Аудіювання».

Пробне ЗНО з української мови і літератури –21 березня. З математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов – 28 березня 2020 року (тестування з усіх предметів починається одночасно).

Вартість

Вартість пробного ЗНО за одне тестування в 2020 році складає 141гривні(у Полтавській, Сумській та Харківській області). Участь у пробному ЗНО є добровільною.

Реєстрація

На сайті Харківського РЦОЯО (http://zno-kharkiv.org.ua) у розділі «Пробне ЗНО» з 03 до 24 січня 2020 року відбудеться реєстрація на пробне ЗНО.

Під час реєстрації на пробне ЗНО учасник самостійно обрає округ проходження пробного ЗНО із запропонованого переліку.

Особливістю реєстрації на пробне ЗНО у 2020 році є обов’язкове завантаження оформленої реєстраційної Заяви до «Особистого кабінету учасника пробного ЗНО» (надсилати таку заяву поштою НЕ ПОТРІБНО).

Реєстрація на участь у пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг на рахунок Харківського РЦОЯО. Оплатити послугу можна в будь-якій фінансовій установі або через послугу електронного платежу протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви.

Всі особливості реєстрації будуть описані в інструкції до реєстраційної програми.

Особливі освітні потреби

Особи з особливими освітніми потребами, які потребують створення особливих (спеціальних) умов в пунктах пробного ЗНО, повинні повідомити про це ХРЦОЯО під час реєстрації:

– присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО (дактилолог);

– надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора (текст промови інструктора);

– надання можливості використання слухового апарата, імпланта (апарат/імплант);

– надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання) (текст до аудіювання);

– надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача (збільшувач);

– надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16 (шрифт кеглем 16);

– надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі (перший поверх).

Директор: Сидоренко Олександр Леонідович, доктор соціологічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, 057705 15 64.

Контактна особа: Шматько Олена Євгеніївна, начальник організаційно-методичного відділу ХРЦОЯО, 0577050737, 0978323496.

Більше інформації про ЗНО, пробне ЗНО можна знайти на наших сторінках Фейсбук, Телеграм, Інстаграм

Прес-реліз листопад 2019

07.11.2019 ПРЕС-РЕЛІЗ

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УЧАСНИКА ЗНО-2020

ПЕРЕЛІК ПРЕДМЕТІВ ТА ТЕРМІН ДІЇ СЕРТИФІКАТІВ ЗНО

Перелік конкурсних предметів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти подано у додатку 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 11.10.2019 року № 1285.

У додатку (окрім обов’язкового конкурсний предмету для усіх спеціальностей та галузей знань – української мови і літератури) зазначені другий та третій конкурсні предмети з усіх спеціальностей.

В 2020 році до закладів вищої освіти приймаються сертифікати ЗНО2017, 2018, 2019та 2020років.

Результати з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються тільки з сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років.

ХАРАКТЕРИСТИКИ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ

Підготуватися до проходження ЗНО-2020 допоможе інформація на сайті УЦОЯО (testportal.gov.ua) у розділі «ЗНО-2020» –актуальні характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та нові програми ЗНО.

У характеристиках сертифікаційних робіт, порівняно з 2019 роком, є зміни: збільшився час виконання тесту з біології (тепер 150 хвилин), збільшилась на 2 загальна кількість завдань з математики та біології, на 2 завдання стало менше у тесті з географії.

ЩОДО НОВОЇ РЕДАКЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО ПРАВОПИСУ У ЗНО

22 травня 2019 року ухвалено нову редакцію Українського правопису.

Міністерством освіти і науки України у відповідному наказі від 29.07.2019 №1033 надано роз’яснення, що у завданнях ЗНО протягом п’яти років будуть використовуватися норми Українського правопису, які не зазнали змін. Тобто завдання, які стосуються норм Українського правопису, будуть ґрунтуватися тільки на тих усталених нормах, які не змінилися.

Директор – Сидоренко Олександр Леонідович, доктор соціологічних наук,професор, член-кореспондент НАПН України, 057705 15 64.

Додаткова інформація з питань ЗНО: Дегтярова Валерія Володимирівна, спеціаліст із зв’язків з громадськістю (057) 705 07 37, 097 83 23496.

Тelegram-канал Харківського РЦОЯО «ЗНО2020» (https://t.me/zno2020kh).

Прес-реліз вересень 2019 року

Пробне ЗНО – 2020

ОСОБЛИВОСТІ

Пробне ЗНО проходить з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця.

Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:

1. Ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання2019 року;

2. Виконати пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;

3. Дізнатися правильні відповіді до завдань пробного ЗНО, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;

4. Отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);

5. Психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

6. Навчитись ефективно розподіляти час;

7. Оцінити свій рівень навчальних досягнень.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників, проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб.

Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.


Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання (наказ Міністерства освіти і науки України 11.12.2015 № 1277, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 січня 2016 р. за № 9/28139)

Витяг з Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання


(наказ Міністерства освіти і науки України 11.12.2015 № 1277, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05 січня 2016 р. за № 9/28139)


І. Загальні положення

1. Це Положення визначає механізм проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання (далі – пробне ЗНО).

2. Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.


4. Пробне ЗНО проводиться щороку та здійснюється за технологією зовнішнього незалежного оцінювання.


6. Пробні тести укладаються державною мовою. За бажанням особи завдання пробних тестів надаються однією із мов національних меншин.


8. Результати пробного ЗНО не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти та для конкурсного відбору на навчання до вищих навчальних закладів.


ІІ. Учасники пробного ЗНО

1. Участь у пробному ЗНО може взяти особа, яка виявила бажання пройти пробне ЗНО і зареєструвалася у визначені Українським центром строки (далі – учасник пробного ЗНО).


2. Учасник пробного ЗНО має право на:

1) доступ до інформації про строки та порядок проведення пробного ЗНО, форми завдань пробного ЗНО, час і місце його проведення;


2) виконання пробних тестів, розроблених згідно з програмами зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженими в установленому порядку;

3) ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення пробного ЗНО;


4) безпечні умови під час проходження пробного ЗНО та отримання в разі потреби медичної допомоги в пункті проведення пробного ЗНО;


5) ознайомлення з відповідями до завдань пробних тестів із навчальних предметів, з яких його зареєстровано, для проходження пробного ЗНО.


3. Учасник пробного ЗНО зобов’язаний:


1) ознайомитися з інформацією про порядок проходження пробного ЗНО;


2) дотримуватися вимог цього Положення та регламенту роботи пункту проведення пробного ЗНО;

3) своєчасно прибути до пункту проведення пробного ЗНО з паспортом (свідоцтвом про народження) або іншим документом, що посвідчує особу;

4) ввічливо ставитися до учасників пробного ЗНО і працівників пункту проведення пробного ЗНО;

5) виконувати вказівки та вимоги працівників пункту проведення пробного ЗНО щодо процедури проходження пробного ЗНО.


4. Учаснику пробного ЗНО не дозволяється:


1) приносити до пункту проведення пробного ЗНО небезпечні предмети та речовини, що становлять загрозу життю та здоров’ю людини;

2) використовувати в пункті проведення пробного ЗНО та мати при собі протягом часу, відведеного для виконання завдань пробного ЗНО, засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені регламентом роботи пункту проведення пробного ЗНО (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник пробного ЗНО повинен повідомити працівників пункту проведення пробного ЗНО до початку виконання завдань);

3) заважати іншим учасникам пробного ЗНО виконувати завдання;


4) псувати майно закладу, у приміщенні якого розміщується пункт проведення пробного ЗНО, чи майно осіб, які перебувають у такому пункті.

5. У разі порушення вимог, визначених пунктом 4 цього розділу, учасник пробного ЗНО на вимогу осіб, відповідальних за організацію та проведення пробного ЗНО, повинен залишити пункт проведення пробного ЗНО.


IІІ. Фінансування пробного ЗНО

1. Фінансування заходів з підготовки та проведення пробного ЗНО здійснюється за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб в установленому законодавством порядку.

Кiлькiсть переглядiв: 305